Кількість
|
Вартість
|
||
|
«Безодня. Кракен + Левіафан» – це два зібраних до однієї коробки доповнення до «Безодні», атмосферної гри на збір сетів від видатного гейм-дизайнера Бруно Катали.
Нові механіки з доповнення «Кракен»
- Кракени. Ці істоти є новою расою союзників. Вони виконують роль раси-джокера, яку можна розіграти як будь-кого за примхою гравця. Та є в їхнього використання і своя темна ціна.
- Небуліси. Чорні перлини з доповнення є нелегальною паралельною валютою Безодні. Кожна така перлина наприкінці гри відніматиме очки впливу в корумпованих гравців. Набути перлин можна користуючись союзниками-кракенами, та позбутися їх дуже складно. Ними можна розраховуватися виключно якщо у гравця вичерпався запас білих перлин, та навіть тоді вийде позбутися лише одного небуліса за раз. Або ж ними можна розплатитися із лордами-контрабандистами...
- Нові лорди. Контрабандисти дозволять вам використовувати чорні перлини в особливий спосіб, а Вартові – резервувати за собою бажаних лордів або стоси чи місцини відповідними жетонами. Лише ви зможете скористуватися тим, що охороняє Вартовий.
- Нові місцини. Темні кладовища полеглих морських істот із цього доповнення дадуть вам змогу здобути картки Здобичі, що принесуть ключі, очки впливу чи нових союзників, та водночас ці місцини мають і свою небезпеку.
Ігроладні нововведення з доповнення «Левіафан»
- Воєнний стан. З оголошенням воєнного стану кількість союзників на руці в кожного гравця обмежується дюжиною, а всі надлишкові союзники буцімто негайно відправляються на боротьбу з монстром. За кожного не скинутого до ліміту союзника доведеться платити перлинами, а союзників-кракенів із відповідного доповнення вимушено доведеться залишити на руці та пожертвувати іншими картками.
- Бої з Левіафанами. Монструозних Левіафанів можна відкрити під час Дослідження Глибин. Ви все ще маєте вибір, битися із чудовиськом одразу чи продовжити дослідження, утім тепер за продовження дослідження кубики визначать, на яку з комірок кордону ви маєте розмістити відкрите чудовисько. Навіть як випадково обрана комірка вже буде зайнята іншим монстром, Левіафан зжере попередника та займе його місце. Левіафани навіть можуть пожирати одне одного, та в такому разі попередній монстр негайно атакує перед смертю гравця, що розмістив нового гіганта. Бій з Левіафанами вимагатиме карток союзників відповідних рас та кидка кубика для визначення сили атаки. За пробиття значення міці Левіафана гравець отримає жетони чудовиськ, а за зниження маркеру здоровʼя гіганта до нуля нарешті прибере його з поля та привласнить як здобич. Та будьте уважні: на кордонах завжди має залишатися принаймні один Левіафан. Якщо ви перемогли останнього, то мусите негайно розмістити нового.
- Нові лорди. Доповнення додає десятьох нових лордів, та Гікач закцентує на двох найцікавіших типах. Бунтарка негайно знімає одне очко здоровʼя в обраного Левіафана, а ви отримуєте відповідну винагороду. Таким чином монстра можна навіть вбити. Вартівниця кордону ж змусить обраного суперника додати на кордону нового Левіафана, як наче він зустрівся із ним під час Дослідження Глибин.
- Нові правила завершення гри. Крім правил з основного видання, тепер гра може завершитися на вибір гравців після вичерпання колоди Левіафанів чи стосів жетонів чудовиськ.
Зібрані до однієї коробки доповнення урізноманітнять базову «Безодню» та зручно вмістяться поруч з основною грою на полиці, бо ж збільшене вмістилище доповнень має той само формат, що і базова гра.
Відеоогляд настільної гри